Jesteś tutaj

Informacje o SKN

KIEROWNIK KLINIKI  NEUROLOGII

I OPIEKUN STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO

  prof. dr hab. n. med. Andrzej Friedman

 

PRZEWODNICZĄCY SKN

Anna Dunalska

 

LEKARZE WSPÓŁPRACUJĄCY Z KOŁEM

lek. Stanisław Szlufik

lek. Dorota Różański

lek. Piotr Alster

  lek. Monika Figura     

                                                                

  kontakt:

sknnekon@gmail.com

                                                                    


 

REGULAMIN STUDENCKIEGO KOŁA NAUKOWEGO NEKON

1. Spotkania SKN przy Klinice Neurologii odbywają się w środy o godzinie 14:30 w sali 94 Bloku G Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego - poziom -1. Mają one charakter seminaryjny lub kliniczny, tematyka spotkania zostaje ogłoszona na stronie internetowej koła z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. 

 

2. Spotkania kliniczne polegają na zaproszeniu pacjenta Kliniki Neurologii, analizie jednostki  chorobowej oraz doskonaleniu badania neurologicznego. Spotkania seminaryjne są przygotowywane przez członków SKN lub osoby zaproszone z Instytutów Neurologicznych lub Oddziałów Neurologii i mają formę wykładu przedstawianego z wykorzystaniem prezentacji  multimedialnej. 

 

3. Wszystkie prezentacje pokazywane przez studentów w ramach seminaryjnych spotkań koła odbywają się wyłącznie w języku angielskim. Celem wstępnego zaznajomienia członków koła z tematyką wykładu, jej autor przygotowuje streszczenie w formie pliku PDF w języku angielskim, które przesyła  do osób odpowiedzialnych za sprawy organizacyjne co najmniej 5 dni przed spotkaniem koła. Długość streszczenia to maksymalnie 300 słów. Plik jest zamieszczany na stronie internetowej SKN w zakładce "Abstrakty spotkań seminaryjnych SKN". W zależności od przedstawiającego, elementem wykładu może być również test weryfikujący przyswojenie wiedzy przekazanej w ramach wykładu. Sprawdzian musi zostać zamieszczony później na stronie koła. Test odbywa się również w języku angielskim.

 

4. Członkiem koła może zostać każda osoba zainteresowana neurologią bądź naukami pokrewnymi będąca studentem:

- II, III, IV, V lub VI roku kierunku lekarskiego 

- II, III, IV lub V roku kierunku lekarsko-dentystycznego

- II, III, IV roku Oddziału Nauczania w Języku Angielskim

- Wydziału Nauki o Zdrowiu

aktywnie uczestnicząca w pracach koła naukowego.

 

5. Poprzez aktywny udział w pracach koła rozumie się:

a) obecność na większości spotkań seminaryjnych i klinicznych 

b) udział w dyżurach w Klinice Neurologii WUM oraz na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w gabinecie neurologicznym

c) udział w pracach naukowych realizowanych w klinice lub inicjowanie własnych np. Mini-Grant WUM

d) udział w posiedzeniach naukowych kliniki w czwartki o godzinie 9:00.

 

6. Członkowie koła będący studentami II, III, IV lub V roku kierunku lekarskiego oraz II, III, IV roku kierunku lekarsko-dentystycznego mają możliwość wystąpienia o Mini-Grant studencki przyznawany rokrocznie przez Warszawski Uniwersytet Medyczny celem realizacji własnego projektu naukowego. Dodatkowe informacje o procedurze przyznawania Mini-Grantu są dostępne na stronie internetowej Studenckiego Towarzystwa Naukowego oraz u osób odpowiedzialnych za sprawy organizacyjne SKN Neurologii.

 

7. Osoby zapisujące się na dyżur zobowiązane są do przesłania prośby o możliwość uczestnictwa w dyżurze w danym dniu do Opiekuna Koła, minimum pięć dni przed dyżurem. Istnieje możliwość odbywania dyżuru przez więcej niż jedną osobę jednocześnie. 

 

8. Zaświadczenie o uczestnictwie w Kole można odebrać po aktywnym udziale w jego pracach, pod koniec roku akademickiego.

 

9. Wszelkie wątpliwości oraz pytania organizacyjne można przesłać do osób odpowiadających za sprawy organizacyjne koła.